Büyükşehir Belediye Başkanlarından Bursa’ya Övgüler Yagdirdi

Büyükşehir Belediye Başkanlarından Bursa’ya Övgüler Yagdirdi

NeHiR     10-11-14     Genel     Büyükşehir Belediye Başkanlarından Bursa’ya Övgüler Yagdirdi     444 Defa Okundu

timthumb (3)

Bursa’da yapılan ‘Büyükşehir Belediye Başkanları Toplantısı’nın ardından teleferikle Uludağ’a çıkan Büyükşehir Belediye başkanları, örnek yatırımlarından dolayı Başkanı Altepe’yi tebrik etti.

Bursa’da yapılan ‘Büyükşehir Belediye Başkanları Toplantısı’nın ardından teleferikle Uludağ’a çıkan Büyükşehir Belediye başkanları, örnek yatırımlarından dolayı Başkanı Altepe’yi tebrik etti.Bursa’da gerçekleştirilen Büyükşehir Belediye Başkanları toplantısı nedeniyle kentte bulunan büyükşehir belediye başkanları, program kapsamında Bursa’yı da yakından tanıma şansı buldu. Programın son gününde, Bursa Valisi Münir Karaloğlu ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile birlikte Dobruca Sosyal Tesisleri’nde bir araya gelen Büyükşehir Belediye başkanları, tarihi ve manevi dokusuna hayran kaldıkları Bursa’da teleferikle Uludağ’a da çıktı. Bursa’nın yeni teleferiğini bizzat deneyerek panaromik kent manzarasının keyfini çıkaran başkanlar, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerini yakından takip etiklerini ve örnek aldıklarını söyleyerek Başkan Altepe’yi tebrik etti.Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, güzel bir organizasyonun gerçekleştirildiğini söyleyerek, “Bursa’ya gelen başkanlarımıza Bursa’yı daha yakından tanıtıyoruz. Bugün de Uludağ’a çıktık, yeni teleferiği inceliyorlar. Kendi şehirlerinde de uygulamak istedikleri projeler için gözlem ve incelemeler yapıyorlar” dedi.Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Ulu Şehir Bursa’ya her şeyin en güzeli yakışır. Toplantıda şehirlerimizi daha yaşanabilir, daha sağlıklı, daha güzel ve insanların daha mutlu olacağı hale getirebilmek için paylaşımlarda bulunduk. Kalkınma, yerelden ve şehirlerden başlıyor. İnsanımızı mutlu etmemiz çok önemli. Şehirlerimizde gelişim ve dönüşüm başladı. Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa’ya yakışır hizmetleri yapıyor. Uludağ’da yeni teleferik, daha modern, güvenli ve sağlıklı hale geldi. Artık binlerce insan şehir merkezinden Uludağ’a güvenli bir şekilde 10 – 15 dakikada ulaşıyor. Bizler de Kocaeli’ye teleferik yapmayı düşünüyoruz. Bu gelişmelerden ülkem adına çok mutlu oluyorum” diye konuştu.

“YENİ TÜRKİYE’YE MARKA DEĞERİ YÜKSEK ŞEHİRLER YAKIŞIR”

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, “Bursa’da, ‘Yeni Türkiye’nin yeni şehirlerinin nasıl olacağını konuştuk. Bu toplantıları Bursa’dan başlattık. Başbakanımız Bursa’ya pozitif ayrım yaptı. ‘Yeni Türkiye’ye marka değeri yüksek şehirler yakışır. Bursa da önder şehirlerden, Geldik, gördük ve örnek aldık” diyerek Bursa’ya değer katan Büyükşehir Belediyesi’ni tebrik ettiler.

“BURSA’YI ÖRNEK ALIYORUZ”

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur da Bursa’nın önemine işaret ederek, “Ulu Şehir Bursa, Türkiye’nin tarihinde var, Türkiye’nin ekonomisinde var ve Türkiye’nin turizm hareketinde var. Bursa’da güzel toplantılar yapıldı, kenti de gezdik. Biz de Balıkesir olarak birçok konuda Bursa’yı örnek alıyoruz. Belediyecilik hizmetlerinin halka daha güzel hizmetler sunan bir anlayışı olsun istiyor ve bunun için gayret gösteriyoruz” diye konuştular.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!