Erdoğan: Atatürk ve Türkiye köksüz değil

Erdoğan: Atatürk ve Türkiye köksüz değil

NeHiR     10-11-14     Haberler     Erdoğan: Atatürk ve Türkiye köksüz değil     404 Defa Okundu

erdogan_ataturk_ve_turkiye_koksuz_degil_1415612754_8715

Cumhurbaşkanı Erdoğan Atatürk Dil ve Tarih Kurumu’nda konuştu. Erdoğan Atatürk ve Türkiye’nin köksüz olmadığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Atatürk Dil ve Tarih Kurumu’nda Atatürk’le ilgili önemli açıklamalarda bulundu.Erdoğan Atatürk’ü geçmişinden soyutlamak ve sadece TürkiyeCumhuriyetinden ibaretmiş gibi göstermek isteyenlere şöyle seslendi: ”Ne Atatürk nede Türkiye köksüz değildir”.

Erdoğan’nın konuşmasından satırbaşları: 

“Bir tek Atatürk varken, tarih içinde çok sayıda Atatürk’ün üretildiğini çok sayıda Atatürkçülük yorumları ile Gazi Mustafa Kemal’in şahsi manevisinin yıpratıldığını büyük bir teessürle izledik. Türkiye’nin bütün gençlerinin, çocuklarının Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bütün yalınlığıyla sadece bir insan, bir lider olarak anlayabilmesi, okuyabilmesi, öğrenebilmesi şahsen benim de en büyük arzularımdan biri olmuştur.”

ATATÜRK VE TÜRKİYE KÖKSÜZ DEĞİL

Atatürk’ün manevi şahsına karşı bir saygısızlık yapılmıştır. Herkesin beklentisine göre bir Atatürk olmaz. Ne Atatürk nede Türkiye cumhuriyeti köksüz değildir.

Cumhuriyet bir kaç kişinin sözüyle kurulmadı.Cumhuriyetimizin kuruluşu Malazgirt Zaferi’nin devamıdır. En önemli etkenlerden biri de Cumhuriyetin milli iradeyle kurulmuş olmasıdır.

MİLLİ EGEMENLİĞE BASKI ATATÜRK’E SAYGISIZLIKTIR

Yakın tarihimizde milli egemenliğe müdahale edilmesi baskı altında tutulması ve onun adı anılarak yada istismar edilerek yapılması onun anısına tam bir saygısızlıktır.

YENİ TÜRKİYE’Yİ ATATÜRK KULLANDI

Atatürk’ün asil duruşu ve Milli irade vurgusu hep geri plana itildi. Onun için Atatürk iyi öğrenmeli diyorum. Yeni Türkiye vurgusu ilk kez Atatürk’ün Nutuk eserinde defalarca vurgulanmıştır.

YANILDIKLARINI ANLAYACAKLAR

“Gazi Mustafa Kemal’i statükonun, idareimaslahatın, tek tipçiliğin ve milli iradeye husumetin sembolü gibi kullananlar, yeni Türkiye’de ilk kez Gazi’nin kullandığı yeni Türkiye kavramı içinde yanıldıklarını anlayacaklardır.”

 “Yeni Türkiye, inanıyorum ki Gazi Mustafa Kemal’in de bir istismar aracı olmaktan çıkarılıp, asker, Başkomutan, Meclis Başkanı, Cumhuriyet’in banisi, Cumhurbaşkanı, en önemlisi de milli irade aşığı bir şahsiyet, bir insan olarak öğrenileceği, öğretileceği, anlaşılacağı bir Türkiye olacaktır.

 

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!