Erdoğan’ın Ses Kayıtlarıyla İlgili Şok Gelişme

Erdoğan’ın Ses Kayıtlarıyla İlgili Şok Gelişme

NeHiR     13-11-14     Haberler     Erdoğan’ın Ses Kayıtlarıyla İlgili Şok Gelişme     392 Defa Okundu

erdogan-in-ses-kayitlariyla-ilgili-sok-gelisme-6682772_x_4163_o

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen ses kayıtlarına ilişkin, “Paralel yapı, bunun montaj olmadığını ispatlamaya yönelik İngiltere’de bir yere gönderdi ve onlar da ‘montaj’ diye cevap gönderdi” dedi.

Işık, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın 2015 yılı bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu toplantısında, milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

“PARALEL YAPININ TEMİZLENMESİ TEMEL GÖREVİMİZ”

Kriptolu telefonlarla ilgili çalışmanın sorulması üzerine de Işık, Türkiye’de maalesef devletin içine sızmaya çalışan “paralel yapı” diye bir yapının olduğunu ifade etti. Bu yapının, hangi alanlarda ülkesine ihanet ettiği konusunda kendilerinin net bir fikirleri olduğunu dile getiren Işık, bu konudaki adli sürecin yürüdüğünü söyledi.

“Bu yapının devlet içinden temizlenmesi, hükümet olarak temel görevimiz” diyen Işık, “Hiçbir devlet kendi içinde paralel yapılanmalara müsaade edemez, bu bir tek yapılanma değil. Özellikle bu yapının kriptolu telefonları dinlediği kesinleşti. Örgütlü bir yapı olmadan da bu telefonların dinlenmesi mümkün değil” diye konuştu.

Yeni kriptolu telefonları yıl başından önce güvenli şekilde kullanılacak tarzda devletin üst düzey yetkililerine sunmayı hedeflediklerini vurgulayan Işık, telefonların kimlere verileceğini ise Milli Güvenlik Kurulu’nun belirleyeceğini bildirdi.

“MONTAJ OLDUĞUNU HİSSETTİM VE HALA AYNI KANAATTEYİM”

Bazı milletvekillerinin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen ses kayıtlarına ilişkin, şubat ayında yaptığı, “Ben o ses kayıtlarını ilk dinlediğimde çok açık bir montaj olduğunu hissettim” açıklamasını eleştirmesi üzerine de Işık, şunları söyledi:

“Bu ses kaydını ilk dinlediğimde sayın Cumhurbaşkanımızı çok yakından tanıyan biri olarak, hem tarz hem background hem de oradaki sis ilişkileri bakımından bunun bir montaj olduğunu gerçekten hissettim ve hala aynı kanaatteyim. Bu noktada da ogün söylediğimden dolayı asla bir pişmanlık duymuyorum. Ertesi gün de ‘Bunu ben hissettim, bu açık bir montajdır ancak talep gelirse biz bunu TÜBİTAK’ta da inceleriz’ dedim. Daha sonra TÜBİTAK’a ben, ‘şunu bir alın, bir bakın’ dedim. TÜBİTAK aldı, baktı. Gerçekten de montaj dendi, çok açık montaj hemde. Nereden aldı TÜBİTAK bunu? Reklam olmasın ama Youtube’dan aldı, inceledi. Ne oldu? Daha sonra ses kaydını savcılık incelenmek üzere resmen TÜBİTAK’a gönderdi. Orada da işte efendim, Hayvanat Bahçesinden gelen biri değil. Bakın bu arkadaşın 30 yıllık ömrünün 22 yılı şu anda çalıştığı alanla geçmiş. 1,5 yıl Hayvanat Bahçesi şube müdürlüğü yaptı diye bir insanı, 22 yıl yaptığı görevle ilgili bir göreve getirilince eleştirmek bana göre haksızlık.

Savcılık, TÜBİTAK’tan bunu resmi kanalla istedi ve TÜBİTAK, 3 tane… 2’si ODTÜ mezunu Amerika doktoralı, biri de zannediyorum Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu Londra doktoralı 3 arkadaşımız bunu inceledi ve çok açıkça montaj olduğunu belirledi.”

Işık, eski Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış’ın bir telefon görüşmesinde geçtiği iddia edilen ifadelerinin sorulması üzerine de “Raporda, Bakara’nın makarasının ‘m’sinin de eklendiğini tespit ettiler” ifadesini kullandı.

CEMAAT İNGİLTERE’YE GÖNDERİP İNCELETTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’la ilişkilendirilen kaydın internette halen bulunduğuna ve bu kaydın dünyanın tüm laboratuvarlarına açık olduğuna işaret eden Işık, sözlerini şöyle tamamladı:

“Paralel yapı, bunun montaj olmadığını ispatlamaya yönelik İngiltere’de bir yere gönderdi ve onlar da ‘montaj’ diye cevap gönderdiler. Şu anda hala sizler, mesela CHP, alsın bu kaydı göndersin dünyanın en iyi laboratuvarına, eğer ‘montaj değil’ derseler, o zaman gelin burada tekrar konuşalım. Youtube’daki bu ses kaydı hala duruyor orada, gidin yaptırın ama şu ana kadar bildiğim kadarıyla defalarca yapıldı ve defalarca ‘bu montajdır’ diye uluslararası laboratuvarlar raporu verdiler. Bu verildiği için açıklanmıyor ama biz bunu biliyoruz. Şu anda benim de hala hissiyatımda, fikriyatımda, kanaatimde bu apaçık montajdır

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!