Tepeden tırnağa sonbahar bakımı

Tepeden tırnağa sonbahar bakımı

NeHiR     10-11-14     kadinca     Tepeden tırnağa sonbahar bakımı     549 Defa Okundu

tepeden-tirnaga-sonbahar-bakimi-4854248

Güneşli saatlerden geriye kurumuş ve lekeli bir cilt, abur cubur yemeden kaynaklı kilolar, yıpranan saçlar kaldı.

Yeniden takım elbise giyme, form tutma ve canlanma vakti geldi. Tepeden tırnağa sonbahara hazırlanmaya ne dersiniz?
Önce eller…
Son yıllarda yüzünden önce ellerine özen gösteren kadınların ve hatta erkeklerin sayısı giderek artıyor. Şu anlaşılmıştır ki eller yüzümüze göre ya da vücudumuzun güneş görmeyen bölgelerine göre daha hızlı yaşlanmakta; belirgin olarak nemsiz ve lekelenme problemleriyle karşı karşıya kalmaktadır. Sıvı sabunların kullanımının artması ve kışın soğuğa maruz kalınması ellerde savunma kalkanlarımızı ortadan kaldırmakta pullu hassas bir deriye dönüşümlerini kaçınılmaz kılmaktadır. Aynı sebepten ellerde lekelenme problemleri daha kolay oluşmaktadır. Polikliniğimize lekelerini gidermem için başvuruda bulunan hastalarımın % 60 inin kadın % 40’nın ise erkek olduğunu söyleyebilirim. Çoğu hastamın lekelerle uğraşmam gereken ayların kış ayları olduğunun bilincinde olduğunu söyleyebilirim. Ancak şu dönemde güneş yavaş yavaş etkisini azaltmaya başladığında bizlere başvuran hasta sayısı oldukça fazla ve bu konuda sıklıkla q anahtarlı Nd: YAG lazerleri(revlite-medlite) ve fraxel lazeri bir kaç seans olacak şekilde kullanarak yepyeni lekesiz bir Deri elde edebilmemiz mümkün. Bu yöntemlerle hem lekeler giderilebilmekte hem ciltteki ince kırışıklıklar azaltılabilmekte hem de yaz aylarında eski lekelerin daha da büyük lekelere dönüşmesi engellenebilmektedir.
Ayaklar için en sağlıklı çözüm: profesyonel bakımlar 
Yaz boyu kuruyup yıpranan ayaklarımızı da sonbahara hazırlıyoruz. Kış aylarında kapalı kalacak ve kuruma, nasırlaşma problemlerinin daha sık yaşandığı aylara bakımlı girmemiz sorunların oluşumunu geciktirecektir. Bunun için sıklıkla konsantrasyonu % 20’yi bulan üreli kremler ile bakımlar ve profesyonel ayak bakımları oluşmaya başlamış olan tüm hasarları geriye döndürmeye yetecektir.
Yüzümüzdeki kuruluk ve solukluğu giderelim
Yüzümüz yeniden enerji dolu iş günlerine hazır mı? Yeterince canlı hissediyor muyuz? Bronzluğumuz geçtikçe bir soluklaşma mı hissediyoruz? Cildimiz kurudu mu? Kabalaştı mı?  Eğer bu sıkıntılardan birini ya da birkaçını yaşıyorsanız çok da yalnız değilsiniz. Bu problemler sıklıkla karşıma çıkmaktadır. Temel cilt bakımlarına başlamanız deri tipinize göre profesyonel maske uygulamaları bir an önce gereklidir. Daha deri tipi kalın hastalar için kuvvetli soydurucuların kullanım zamanı artık bitmiş olup stimülasyon peelinglerinden güvenli bir şekilde kullanımı devreye girebilir.
PRP ile saç kayıplarını önleyebilir, mevcut saçlarınızı güçlendirebilirsiniz
 Saçlarımız yaz aylarında güneş, havuz ve sık yapılan işlemler ve saça sürülen kozmetikler dolayısıyla dökülme problemi yaşayabilmektedir. Bu dönemde sıklıkla PRP uygulaması imdadımıza yetişebilecektir. PRP son dönemlerde adından sıklıkla bahsettiren haklı bir popülariteye sahip bir tedavi yöntemidir. Saç köklerinde tutunmayı artırıcı ve tekrarlayan seanslarla saç kalitesinde düzelmeyi sağlayabilen zengin bir içeriğe sahiptir. En güzel yanı da bu malzemenin tamamen kişinin kendi kanından elde edilmesidir.
Basen ve bacakları forma sokalım
Yaz aylarında yeme alışkanlıklarımız sıklıkla değişmektedir. Daha fazla abur cubur tüketme, öğün atlama kaçınılmaz olmaktadır. Yine ayni tatil modumuz sebebiyle spor yapmaya daha az vakit ayırıyoruz. Sonbaharda iş hayatı ve yeniden başlayan sosyal hayatımızla bu değişiklikleri bir an önce geriye döndürmemiz gerektiği konusunda çoğumuz daha kararlı bir sürece giriyoruz. Bu noktada sıklıkla basen ve bacaklarda oluşmaya başlamış gevşek deri görünümünü ve portakal kabuğu görüntüsünü gidermek amacıyla velashape veya thermage gibi radyofrekans yöntemlerinden başarıyla faydalanmaktayız. Deri altında hasar görmüş kollajen lifleri yenilemek selülit görüntüsünü de derideki kendini bırakmış görünümü geriye döndürebilmektedir.
Göbek ve bel çevresini Zeltiq’le ameliyat yapılmaksızın inceltebiliriz 
Bölgesel yağlanma konusunda son yıllardaki en etkili ameliyatsız yöntem Zeltiq olup yaklaşık 1 saatlik bir soğutma işlemiyle deri altı yağ dokusunda doğal bir yıkım sağlanabilmekte ve bölgedeki yağ toplamaya meyil kalıcı bir şekilde giderilebilmektedir.
Slim Up’la gevşemiş kolları toparlayabiliriz.
Kollar için yapabileceklerimiz de mevcuttur. Pilates bence kaçınılmaz olarak hayatımıza girmeli ve su içmek kadar spor alışkanlığımızın çok önemli olduğu artık anlaşılmalıdır. Ancak bazı geriye dönüşü oldukça çetrefilli alanlardan biri olan kollarda gevşeme hafif yağlanma gibi problemler için sıklıkla destek toparlamalara ihtiyaç duyuyoruz. Bu toparlama için en çok destek aldığımız yöntem; elektrodlarla kaslarını çalıştıran slim up yöntemidir. Bu yöntem kadın yada erkek sıklıkla kullanılan bir yöntemdir ve şekillendirmeyi hızlıca gözlemlemek mümkün olmaktadır.

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!