afyon sohbet afyon Şiddetli rüzgarllar 40 metrelik minareyii yerle bir etti

afyon sohbet afyon Şiddetli rüzgarllar 40 metrelik minareyii yerle bir etti

NeHiR     02-02-15     Haberler     afyon sohbet afyon Şiddetli rüzgarllar 40 metrelik minareyii yerle bir etti     34 Defa Okundu

Sinanpaşa İlçesi’ne bağlı Kılıçarslan Beldesi’nde şiddetli rüzgar Kocatepe Camii’nin iki minaresini birden yıktı. İkindi namazını kılmak için saat 15.00 sıralarında camiye gelen cemaat, minareden ses geldiğini fark etti. Cami bahçesini ve çevresindeki evleri boşaltan mahalle sakinleri, durumu yetkililere haber verdiği sırada 40 metrelik ilk minare büyük bir gürültüyle yıkıldı. Minarenin yıkılmasıyla büyük bir toz bulutu çevreyi sardı.

Kısa bir süre sonra ikinci minare de rüzgarın şiddetiyle yıkıldı…. Minarenin yıkılma . Rüzgarla hafif hafif caminin diğer tarafına doğru eğilen 40 metrelik ikinci minare,.. gövdesiyle kürsüsünün ayrıldığı pabuç bölümünden bölündü. Tek parça halinde yere doğru düşen minare havada iki parçaya ayrılarak büyük bir gürültüyle cami bahçesine düştü. Cami bahçesinin zamanında boşaltılması olası faciayı önledi durumu belediye zabita ekilerine haber verildi zabita ekıpleride jandarmaya bildirdi cami imami  ıletildini olay inceleme ekıpleri hemen olay  yerine intikal ettiler..

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?


Bizi Takip Etmeyi Unutmayın!