Renault’nun Cezayir’deki fabrikası açıldı

10 Kasım 2014 Yazan  
Kategori ekonomi

renault-nun-cezayir-deki-fabrikasi-acildi-4961078

Renault’un Cezayir’in Oran şehrinde kurulan Fabrikası, Cezayir Başbakanı Abdelmalek Sellal ile Renault Başkanı Carlos Ghosn tarafından açıldı.

Renault açıklamasına göre, Cezayir Başbakanı Abdelmalek Sellal, Sanayi ve Madencilik Bakanı Abdesselam Bouchouareb ile Fransa Dışişleri ve Uluslararası Yatırımlar Bakanı Laurent Fabius, Ekonomi Sanayi ve Dijital Teknolojiler Bakanı Emmanuel Macron’un katılımıyla RenaultGrubu Başkanı Carlos Ghosn, Oran’daki Oued Tlelat Otomobil fabrikasının açılışını yaptı.

“Renault Cezayir Üretim” Fabrikası, Cezayir’de fiyat/kalite oranı, donanımlarının kalitesi, güvenilirliği ve iç mekan genişliğiyle büyük beğeni kazanan Yeni Renault Symbol modelini üretecek. Fabrika ilk etapta yılda 25 bin araç üretmeye başlayacak olan bir üretim hattı içeriyor. İkinci etapta yıllık üretim kapasitesinin 75 bin araca çıkarılması ve gerek yan sanayide gerekse fabrikanın kaporta ve boya atölyelerinde daha yüksek yerlilik oranı öngörülüyor.

“Renault Cezayir Üretim”, son aylarda 360 kişiyi işe alırken, yeni işçiler Oran Otomobil eğitimMerkezi’nde (CFPA) Renault uzmanları tarafından eğitildi.

Bazı işçilerse bu eğitimin ardından Romanya gibi Renault-Nissan İttifakı’nın diğer fabrikalarında eğitildiler. Cezayir’de üretilecek olan Yeni Renault Symbol daha yüksek donanım düzeyine sahip olacak ve GPS navigasyon sistemiyle donatılacak.

Renault, 2014 eylül sonu itibariye yüzde 25’in üzerindeki pazar payı ile Cezayir’de en büyük otomobil üreticisi konumunda bulunuyor.

YorumlarYorumlarınızda resiminizin gözükmesi için, gravatar a abone olun!


Gazete oku